BEN KİMİM?

Ben kimim ve neler yapıyorum?

Eray Hacıosmanoğlu

Araştırmacı Yazar | Aile Danışmanı | Psikosanat Kurucu

Araştırmacı Yazar – Aile Danışmanı

Tolum Bilimci – Aile Dizimi Uzm.

 

YAZDIĞI KİTAPLAR

MAHFUZ: Bir Uyanış Çağrısı

ÖZE DÖNÜŞ: Geçmişin Travmalarından Kurtulmak

ŞİFA: Hastalıkların Duygusal Sebepleri

 

Eğitimler

Atatürk Ünv. Toplum Bilimi / Sosyoloji

Aydın Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğt.

Psikanalitik Psikodinamik Psikoterapi Eğt.

Aile Dizimi Uygulayıcısı Uzmanlık Eğitimi / Psikanalist Swagito R. Liebermeister & Dr. Ayçe Tamer

Mindfulness Akademi Eğitmenlik eğitimi

Beykent Ünv. Grafik ve İletişim Tasarım

Başkent Ünv. Evlilik Aile ve Çift Danışmanlığı / Aknet Akademi

Açıklama:

İlk üniversitesi Beykent Ünv. Grafik ve İletişim Tasarımıdır. Sonrasında yabancı ülkelere yaptığı seyahat ve çekimlerin de etkisiyle İktisat Fakültesi Uluslar Arası İlişkiler bölümüne girmiş, bitirmek üzereyken çalışmaları toplum bilimi ve psikoloji alanına kayması sebebiyle bırakıp Atatürk Ünv. Topum Bilimi – Sosyoloji Lisans eğitimine geçmiş ve tamamlamıştır. Aile Danışmanlığı eğitimini ilk önce ‘Evlilik ve Çift Danışmanlığı kapsamında Başkent Ünv. Aknet Akademiden alıp tamamlamış, sonrasında da Aydın Üniversitesi’nden de Bakanlık mevzuatına uygun olarak tamamlamıştır.

 

Eray kurucusu olduğu Psikosanat Aile ve Danışma Merkezinin başında Uzman Aile Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

 

Eray aynı zamanda dünyaca ünlü Svagito Liebermeister adlı terapistten Aile Dizimi uygulayıcı uzmanlık eğitimi almıştır.  Bununla birlikte Doktor ve Aile Dizimi Terapisti Dr. Ayçe Tamer’den 3 yıl boyunca uygulamalı Aile Dizimi eğitimi uygulamalı olarak almış ve yıllardır bu alanda kendi çalışmalarını yürütmektedir. Eray,  Aile Dizimi çalışma prensibini Öze Dönüş kitabını yazarak tüm psikoloji örüntülerini somut bir veriye büründürürken uygulamanın tüm dedaylarını kendi kültürümüze ve inaç sistemimize göre yeniden dizayn etmiştir.  Eray’ın Aile Dizimi uygulama sisteminin tüm içeriği, Öze Dönüş kitabıyla da enlere girmiş, Psikoloji tarihinin tüm örüntülerini kapsamaktadır.

Eray aynı zamanda Mindfulness Akademi Hocalarından uzun süreli Eğitmenlik eğitimi alarak Mindfulness Hocası da olmuştur.

Türkiye’nin en önemli reklam ajanslarında Sanat Yönetmenliği yaparak marka oluşturma, iletişim dili ve tasarım ve uygulama süreçlerinde ustalaştı. Bir Medya kuruluşunda Genel Kültür Dergisi başta olmak üzere bir çok kurumun başında yıllarca sanat yönetmenliği yaparak, Yayınevi, Genel Kültür Radyosu gibi tüm kültürel alanlarda çalışmalar, içerikler, dergiler ve kitaplar hazırladı. Kültürel birikiminin en önemli adımını bu çalışma yılları oluşturdu. Aynı zamanda uzun yıllar kendi ajansında Yönetmenlik yaparak klipler, reklam ve tanıtım filmleri çekti.

 

Eray, 2015 yıllarında zeminini hazırladığı T.C. Özel Psikosanat Aile ve Psikolojik Danışma Merkezinin kurucusu ve yöneticisidir. Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist ve Aile Danışmanları ile bireysel ve ailelere yönelik Psikolojik destek hizmeti vermektedir.

Bir uyanış Çağrısı, Mahfuz;  Şifa ve Öze Dönüş adında kitapların da yazarıdır.

Eray şuanda kendi merkezinde Aile Danışmanlığı yapıyor. Psikoloji ve toplum ile ilgili yeni kitaplar yazıyor,  araştırmalar yapıyor, seminerler, tv programları, atölyeler ve eğitimler düzenleyerek, merkezindeki uzmanlar ile birlikte topluma fayda sağlamaya devam ediyor.