Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünü okumanın yanında meslekle ilgili çeşitli akademi ve kurslarda özel eğitimler alarak mesleğin eğitim kısmını tamamladı. Meslek hayatında fotoğraf stüdyosu, reklam ajansı, matbaa gibi işin özü olan her türlü mutfaktan geçerek profesyonellerle çalışma imkanı buldu ve deneyim kazandı. Türkiye’nin en önemli reklam ajanslarında Sanat Yönetmenliği yaparak tasarım ve uygulama süreçlerinde ustalaştı.

Son olarak bir Medya kuruluşunda 6 yıl sanat yönetmenliği yaparak sabit çalışma hayatına son verip kendi projelerine yoğunlaştı. Türkiye´deki bir çok reklam ajansına stüdyo fotoğrafçılığı ve video prodüksiyon alanında profesyonel hizmeti verdi. Fashion, model, reklam, ürün, otel ve mekan fotoğraf çekimi ve tanıtım filmi alanında  sayısız projede yer aldı ve başarıyla teslim etti.

Dünya genelindeki yabancı fotoğraf ajanslarına (Stock fotoğrafçılık) profesyonel fotoğraflar, ilüstrasyonlar üreterek alanında ulaşılması zor rekorlara ve ödüllere imza attı. Dünyanın en az 90 ülkesinde toplamda 150 bin´den fazla kitleye ulaştı. Mesleki yatırım ve yükselişinin basamaklarını da bu başarılar oluşturdu.
2015 Eylül ayında Universal Music imzasıyla iki dünya starının müzik kliplerini İstanbul’da çok özel bir klüpte bizzat çekti ve aynı zamanda görüntü yönetmenliğini yaptı.
Dj Rasimcan – Looking Down ft. K-Young – Dünya listelerinde aylarca 1. sırada kaldı ve Youtube’da 20 milyon izleyiciyi geçti.
Albeezy – Million – Dünya listelerinde aylarca ilk 20’de yer aldı ve youtube da izlenme sayısı 10 milyonu geçti.
Düğün ve evlilik alanında artan fotoğrafçı kirliliği, gücünün bir kısmını bu alana yöneltmesine vesile olsa da başta Reklam, Tanıtım filmi gibi büyük prodüksiyonlu işler onun en büyük motive kaynağı oldu.
 Son 4 yıldır kendi reklam ajansında onlarca firmaya kurumsal reklam hizmetleri vermektedir. Video, tanıtım filmi, reklam, müzik klibi ve her türlü fotoğraf çekimi onun ilgi alanıdır.
Şu anda Eray;

 

Sizi;
Araştırır,
Tanır,
İhtiyaçlarınızı anlar,
Analiz ettiği verilere göre hareket eder.

Başına geçtiği projeler için;
Sıkı fikirler üretir,
Senaryo yazar veya yazdırır,

Slogan üretir,
Slogana uygun konsept ve tema belirler,
Cast seçimini yapar,
Cast stylingi ve mekan tasarımını konsepte uydurur,
Sanat yönetmenliğini bizzat yürütür,
Sosyal medya planı çıkarır.

bir kaç örnek
yorumlar
 • Videomuzu izledik fotoğraflarımıza baktık hepsi mükemmel ötesi hatta kliplerimize bayıldıkkk tekrar tekrar teşekkür etmek istedim gerek hassas çalışmanız gerekse güler yüzünüz tatlı ekibiniz herşey mükkemmeldi , en mutlu günümüzde sayenizde unutulmaz anlar ve hatıralarımız kaldı elimizde emeğinize ve özellikle bana karşı sabrınıza sonsuz teşekkürler 😉🙏 iyiki sizinle çalışma şansımız olmuş 😎👏👏👏

  Karin Asigigan
 • Uzun aramalar sonucu sizi buldugum icin okadar sansli hissediyoruzki kendimizi. Fotograflarimizin islenmemis halini bile kime gostersek bayiliyorlar. Elinize yureginize ayaklariniza saglik cok mutlu ve huzurlu bir gun gecirdik. Not ;kaprissiz fotocu bulmak zor hhehe  😁😀

  ‎SeLin Arpacık
 • Muhteşem bir gündü… Sizinle çalişmak çok zefkliydi İşinizi çok güzel yapiyorsunuz, bayildim)Umarim daha buluşuruz ve beraber çalişiriz

  Lyudochka Chakir
 • Böylesine özel bir günümüzü sabrıyla, güleryüzüyle ve ilgisiyle daha da güzelleştirip ölümsüzleştiren Eray bey ve ekibine sonsuz teşekkürler…Çok keyifli bir çekim oldu, doğum fotoğrafı çekimlerinde görüşmek dileğiyle :))

  ESRA & TOLGA

  ‎Esra Tel Şengül
referanslar